Hakkımızda

Samsun inşaat sektörünün deneyimli ve yenilikçi firmalarından birisi olan SAMSUN DEVELOPMENT LTD. ŞTİ. 2006 yılından bu yana inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir. Bugüne kadar tamamlanan toplam yedi projede 67,400 m2 konut alanı ve 4,345 m2 işyeri alanı olmak üzere toplam 71,745 m2 inşaat alanını tamamlamıştır. 2006 yılında Anka Konut Ltd. Şti. olarak başlayan inşaat çalışmaları, yabancı yatırımcıların (özellikle Arapların) Samsun’a olan ilgilerinin artması ile Samsun Development Ltd. Şti. halini almıştır.

SAMSUN DEVELOPMENT LTD. ŞTİ.’nin başlıca amacı, yurt dışına gayrimenkul satışı alanında Samsun’un önde gelen firması olmaktır. Bu hedef doğrultusunda firma, Samsun’un en büyük ve lüks hotelleri olan Sheraton Grand Samsun Hotel ve Anemon Hotel’de birer irtibat, satış ofisi ve Arapça, İngilizce bilen elemanlar istihdam ederek gelen Arap yatırımcıların ve turistlerin gayrimenkul taleplerine cevap vermeye başlamıştır.

Samsun’un ulusal ve uluslararası alanlarda temsili, bu yolla tanıtılması ve devamında Samsun’un bir marka haline getirilmesine öncelik verecek olan firma kurucusu ve genel müdürü Soner DURSUN, Türkiye ilaç sektöründe (GlaxoSmithKline İlaçları A. Ş.) 10 yıl süren yöneticilik, pazarlama bilgi ve becerisini inşaat alanında da sürdürmektedir.